8. Ogólnopolski Rajd dla Życia

W sobotę  1 lipca br. KSM-owicze z różnych diecezji wyruszą w 8. Ogólnopolskim Rajdzie dla Życia. W dniach 4 i 5 lipca rowerowych Pielgrzymów z diecezji legnickiej i pelplińskiej gościmy w diecezji płockiej.Rajd 2017 - plakat

Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane będą materiały pro-life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa.

Ósmy Rajd dla Życia prowadzi hasło „Kierunek Łódź Piotrowa”. Pielgrzymka życia przyjęła kształt ósemki, której centrum stanowi miasto Łódź. Rozpoczęła się ona jednocześnie w Gdańsku i Oświęcimiu, skąd w przeciwnych kierunkach wyruszyły po dwie grupy rowerowe. Te cztery kierunki liczą sobie łącznie 2314 km. Do celu młodzi dojadą 7 lipca.

Do grona gentelmenów, którzy przyjęli zaszczytny tytuł ambasadora Rajdu dla Życia w tym roku dołączył pan Dariusz Kamys, aktor kabaretowy, autor tekstów i reżyser. W ubiegłych latach Rajd promowali panowie: Przemysław Babiarz (2011), Wojciech Cejrowski (2012), Radosław Pazura (2013), Muniek Staszczyk 2014), Krzysztof Hołowczyc (2015) oraz Sławomir Szmal (2016).

4 lipca KSM-owicze uczestniczący w Rajdzie w godzinach popołudniowych dojadą na nocleg do Rostkowa, gdzie będą uczestniczyć w parafialnej Mszy Świętej. Kolejnego dnia wyruszą przemierzając przez miejscowości: Wężewo, Gołymin, Strzegocin, Nasielsk i Pomiechówek, by wieczorem wziąć udział we wspólnej Eucharystii i zatrzymać się na noc na terenie parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary).

Podczas pielgrzymowania przez naszą diecezję rowerzystom będzie towarzyszyć i służyć pomocą młodzież z KSM Diecezji Płockiej. Zachęcamy do uczestnictwa z KSM-owiczami we wspólnych Mszach Świętych, a także do włączenia się we wspólną modlitwę w Grupie Duchowej Rajdu.