Pierwszy weekend szkoleń „Lider Środowiska Młodzieży”

W ostatni weekend od 8 do 10 marca br. w Płońsku odbyły się pierwsze szkolenia „Lider Środowiska Młodzieży”.  Szkolenia są skierowane do młodych ludzi działających w  KSM oraz do lokalnych liderów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności.

W Płońsku w budynku (hotelu) MCSiR spotkało się ponad 20 osób. Młodzi rozpoczęli naukę o tym jak kierować młodzieżą i wychowywać kolejne osoby, aby dzieło, które jest tworzone od kilkudziesięciu lat w Polsce, rozwijało się dalej.

Podczas szkoleń prowadzący poruszyli m.in. takie tematy: tożsamość, komunikacja, przewodniczenie i motywowanie, super lider, autoprezentacja, katolik a ekologia.

W czasie szkolenia nie zabrakło elementów formacyjnych. Młodzi liderzy wzięli udział w Eucharystii podczas, której ks. Andrzej Lubowicki Generalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mówił:Widzimy jaką mamy mądrą młodzież, musimy to spożytkować, mamy teraz to nieść, by inni mogli skorzystać.” W kolejnych słowach ks. Lubowicki podkreślał rolę powołania: „Jeśli uwierzysz w słowa Papieża Franciszka o „Bożym teraz” i będziesz naśladował Jezusa to będziesz realizował to, do czego jesteś powołany.” Dalej konturował:Jeśli brak ci odwagi, módl się o nią, bo odwagi zawsze każdemu potrzeba.”
Młodzi uczestniczyli także w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzyma certyfikat, a przede wszystkim zdobędzie konkretne umiejętności.

Szkolenia obejmują region mazowiecki, czyli diecezje: płocką, diecezja warszawsko-praską, diecezja radomską i archidiecezja warszawską.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu „Środowisko Młodzieży”. Realizatorem projektu jest Fundacja dla Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

Kolejna część szkoleń odbędzie się już w kwietniu.