Adoracja KSM w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku!

22 kwietnia 2017 r. w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia młodzież z KSM Diecezji Płockiej przewodniczyła wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

20170422_214351Już od 19.00 w miejscu objawień Jezusa Miłosiernego trwała modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O 21.30 rozpoczęliśmy wspólne czuwanie. Rozważaliśmy fragmenty z Dzienniczka św. Siostry Faustyny i modliliśmy się pieśniami o Bożym Miłosierdziu.
O godz. 23.00 uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii, której przewodniczył Asystent Diecezjalny ks. Grzegorz Szlom. „Będąc klerykiem płockiego Seminarium przychodziłem tu bardzo często. I to mnie kształtowało. Dzięki temu miejscu i tym Siostrom jestem teraz tym, kim jestem” – mówił w kazaniu. Ks. Grzegorz podkreślał ile możemy zyskać, jeśli tylko zaufamy Bożemu Miłosierdziu i polecał zawsze modlić się Koronką.20170422_214429
We wspólnej modlitwie towarzyszyło nam bardzo dużo Pielgrzymów, którzy w tym dniu nawiedzali nasze płockie Sanktuarium. Wszyscy mogli poddać się głębokim refleksjom i rozpocząć celebrację Niedzieli Bożego Miłosierdzia w tak ważnym dla tego święta miejscu.

Organizatorem wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w płockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego był Zarząd Diecezjalny KSM. Serdecznie dziękujemy Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia za otwartość i życzliwość jaką zawsze od nich otrzymujemy.