Dołącz do nas!

Załóż w swojej parafii oddział KSM i dołącz do nas!

Jak założyć oddział KSM?

W statucie KSM § 7 czytamy: „Podstawowymi organizacjami Stowarzyszenia są Oddziały parafialne oraz równorzędne i współpracujące z nimi Koła Środowiskowe na terenie parafii (np. Koła Szkolne), które powołuje Stowarzyszenie diecezjalne za zgodą księdza proboszcza lub księdza biskupa”.

Jeśli chcecie przy swojej parafii założyć oddział KSM na początku zapraszamy do wzięcia udziału w akcjach organizowanych przez Zarząd Diecezjalny KSM. Dzięki temu poznacie bardziej istotę KSM i pokochacie Stowarzyszenie. Organizujemy rekolekcje wyjazdowe (wielkopostne, adwentowe, wakacyjne), dni skupienia, turnieje piłki siatkowej i futsalu, szkolenia formacyjne, rajdy rowerowe, wyjazdy na Lednicę, paintball, KSM-owe ogniska, spotkania opłatkowe, a oprócz tego jesteśmy obecni na wielu wydarzeniach diecezjalnych.

Biorąc udział w naszych akcjach przede wszystkim poznacie KSM-owiczów i łatwiej będzie Wam rozpocząć pracę we własnym oddziale KSM.

Gdy poczuliście już ducha KSM zorganizujcie spotkanie założycielskie oddziału KSM, powołajcie kierownictwo (skład kierownictwa oddziału to: prezes i jego zastępca, sekretarz i jego zastępca, skarbnik oraz ksiądz asystent) i poproście księdza proboszcza o akceptację i wyznaczenie księdza asystenta oddziału KSM.
Na koniec skontaktujcie się z Zarządem Diecezjalnym KSM z prośbą o akceptację.
Jeśli macie problem z poprowadzeniem spotkania założycielskiego – skontaktujcie się z nami, pomożemy!

Pamiętajcie!
Przynależność do innego ruchu i do naszego Stowarzyszenia nie wykluczają się wzajemnie, lecz się ubogacają i uzupełniają. W takim wypadku jest to propozycja dalszego i głębszego rozwoju młodego człowieka.