Dzień Sportu KSM w Lipowcu Kościelnym

17 czerwca 2017 r. młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się w Lipowcu Kościelnym by w duchu sportu spędzić wspólnie czas. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Diecezjalny KSM i Oddział KSM przy par. pw. św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym.19225752_849400248543501_3875231733561832336_n

Dzień Sportu KSM rozpoczął się wspólną Mszą Świętą w miejscowym kościele, której przewodniczył i kazanie wygłosił Asystent Diecezjalny KSM ks. Grzegorz Szlom. „Dziś św. Brat Albert wskazuje nam prawdziwego ducha sportu, który ukazuje jak ważny jest drugi człowiek, nie tylko na bieżni, nie tylko na scenie, ale i w życiu codziennym” – mówił kaznodzieja. Ks. Grzegorz  podkreślał także jak ważne jest obudzenie w sobie tożsamości członka KSM i apelował by KSM-owicze wymagali od siebie jak najwięcej.

Kolejnym elementem spotkania było przejście na halę sportowa miejscowych szkół i rozpoczęcie rozgrywek V Turnieju Futsalu KSM. W zawodach wzięły udział wyłącznie drużyny męskie. Wszystkim meczom towarzyszyła kultura i zasady fair play. Ostatecznie puchar za zajęcie I miejsca dostała drużyna z Sońska. Statuetkę „Króla Strzelców” otrzymał Karol Drążek z Sońska, a „Najlepszym Bramkarzem” okazał się Sebastian Szymański z Płońska (par. pw. św. Michała Archanioła). Dla druhen były przewidziany w tym samym czasie zajęcia fitness pod przewodnictwem p. Aleksandry Włodarczyk, która jest sympatykiem KSM.

W Dniu Sportu wzięli udział młodzi z Lipowca Kościelnego, Gzów, Płońska, Przewodowa i Sońska. Spotkanie w Lipowcu Kościelnym przyczyniło się do promocji zdrowego stylu życia, a także kształtowania w umysłach młodych ludzi idei twórczego wypoczynku i urozmaicenia spędzania wolnego czasu.

Za pomoc w Dniu Sportu i zawsze otwarte dla nas serce dziękujemy parafii pw. św. Mikołaja w, a także Szkole Podstawowej im. bł. bpa. Leona Wetmańskiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lipowcu Kościelnym.