Kolejna pielgrzymka młodzieży do Rostkowa za nami!

„Chleb i Wino” pod takim hasłem odbyła się kolejna Pielgrzymka do Rostkowa i Przasnysza – miejsc, w których przyszedł na świat oraz wychował się św. Stanisław Kostka.

W miniony weekend 18-19 września 2020 odbyła się 38. Pielgrzymka Młodzieży do Rostkowa. Z powodu sytuacji epidemicznej tegoroczna pielgrzymka została podzielona na dwa dni. W piątek młodzież zgromadziła się w domu rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku, by wspólnie modlić się i wielbić Boga poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. W skupieniu pomagał zespół „Owca”. Przed adoracją młodzież wysłuchała konferencji o. Rafał Szymko OP z Warszawy.

W sobotni poranek, 19 września br. uczestnicy pielgrzymki spotkali się w Rostkowie, skąd wyruszyli w ponad sześciokilometrową pieszą pielgrzymkę do Przasnysza do kościoła parafii św. Wojciecha, w którym św. Stanisław Kostka w 1550 roku został ochrzczony.

Po dotarciu na miejsce odbyła się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem  Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. W Eucharystii udział wzięło 30 księży.

Kazanie do młodzieży wygłosił ks. Marcin M. Kędzia, moderator diecezjalny Ruchu Światło- Życie DP. Mówił o trudnych doświadczeniach jakie napotykają młode osoby na drodze swojego życia m.in.: o złości, która potrafi odmieniać ich myśli, ułudzie, która uwodzi duszę, uroku marności, który przesłania dobro, burzy namiętności.

Jak mówił kaznodzieja: „Takie doświadczenia ma wielu młodych ludzi. Mogą wtedy zanurzyć się w sobie, uciec w świat wirtualny, odciąć od rzeczywistości. Ale mogą też w znaku ofiarowania przynieść te sprawy na Eucharystię, powierzyć je Bogu”.

Po zakończonej Mszy Świętej młodzież powróciła do domów.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji: Rostkowo 2020.