„Najtrudniej jest pięć minut przed zwycięstwem” – rekolekcje adwentowe KSM DP

 Członkowie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wzięli udział w  rekolekcjach adwentowych, które odbyły się w dniach 13-15 grudnia br. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Rekolekcje odbyły się w jednym czasie dla dwóch grup wiekowych: młodzieży z gimnazjów, liceów oraz młodzieży studiującej i pracującej.

Rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Skazani na sukces czy porażkę? Młodzi wierzący na pustyni współczesnego świata” poprowadzili ks. dr Włodzimierz Piętka, kierownik oddziału płockiego Gościa Niedzielnego oraz  ks. Paweł Sobiecki, wikariusz parafii pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy.

Młodzież rozpoczęła rekolekcje wspólną Mszą Świętą, a tuż po niej rozpoczął się wieczór zapoznawczy. W sobotni poranek młodzi rozpoczęli modlitwą, a następnie uczestnicy wzięli udział w pierwszych podczas tych rekolekcji konferencjach. Podczas konferencji oraz kazań młodzież dowiadywała się dlaczego adwent to wyjątkowy okres: „adwent jest po to, by to nasze czekanie służyło naszemu nawróceniu.” Ksiądz Piętka przywołał także słowa św. Augustyna: „wielkim łaskom musi towarzyszyć wielkie nawróceni” oraz podkreślił jak istotna jest droga do celu: „najtrudniej jest pięć minut przed zwycięstwem”. 

Wieczorem wszyscy uczestnicy spotkali się na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która stanowi nieodłączny już element każdych rekolekcji. Podczas tego spotkania z żywym Jezusem młodzi skorzystali także z sakramentu pokuty.

W niedzielę rekolektanci uczestniczyli w ostatniej Mszy Świętej oraz konferencji. Po podsumowaniu i wspólnym posiłku młodzież wróciła do domów.

W rekolekcjach wzięła udział młodzież z m.in.: Lipowca Kościelnego, Strzegowa, Płońska, Ciechanowa, Mławy, Sońska, Przewodowa oraz koło kleryckie.

Organizatorem rekolekcji był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.