Nie dla Halloween!

Młodzi z oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej działająca przy parafii Św. Michała Archanioła w Płońsku postanowili powiedzieć głośne NIE! dla Halloween. Przez całą niedzielę poprzedzającą Uroczystość Wszystkich KSM-owicze zorganizowali kiermasz ciast dyniowych i przedstawili krótką dramę ewangelizacyjną.

W czasie kazania po wcześniejszym wprowadzeniu duszpasterza, młodzież zaprezentowała krótkie przedstawienie. Ten kilkuminutowy utwór teatralny ukazywał jak może się potoczyć życie osoby żyjącej bez Boga, osoby, która zaczyna używać przyjemności tego świata. Start jest powolny, na początku jedno uzależnienie, później kolejne i kolejne, aż w końcu człowiek zanim się zorientuje jest już na dnie i po ludzku nie ma dla niego ratunku. Jedyną osobą, która może pomóc jest Bóg-Człowiek Jezus Chrystus. Sztuka miała na celu przypomnieć, że to Jezus jest prawdziwym Bogiem i nic innego poza nim nie jest w stanie dać nam prawdziwego szczęścia i pokoju.

Po Mszy Świętej parafianie mogli zakupić włosnoręcznie upieczone przez KSM-owiczów ciasta dyniowe z naklejką „Nie marnuj dyni”, co miało na celu wzbudzić refleksję wsród parafian czy aby Halloween to na pewno tylko niewinna zabawa. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu zostaną przeznaczone na statutową działalność miejscowego oddziału KSM.