Ogólnopolski Rajd dla Życia KSM w naszej diecezji

4. i 5. lipca 2017 r. na terenie naszej diecezji gościliśmy uczestników jadących w 8. Ogólnopolskim Rajdzie dla Życia. Rowerowymi Pielgrzymami byli KSM-owicze z diecezji legnickiej i pelplińskiej pod duchową opieką Asystenta Diecezjalnego KSM Diecezji Legnickiej ks. Janusza Wilka. Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W drodze i na noclegach rowerzystów wspierali, występujący w roli gospodarzy, przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego KSM diecezji płockiej i młodzież z miejscowych oddziałów KSM.

4. lipca w godzinach popołudniowych dotarli na nocleg do Rostkowa. Swoje pierwsze kroki skierowali do miejscowego Sanktuarium św. Stanisława Kostki na wspólną modlitwę. Rowerzystów przywitał serdecznie ks. Proboszcz Adam Chmielewski, który opowiedział też dużo ciekawostek związanych z Patronem Parafii. Było to miejsce szczególnie ważne dla KSM-owiczów – miejsce bardzo związane z Patronem KSM św. Stanisławem Kostką. W organizację noclegu i kolacji w Rostkowie zaangażowaniu byli KSM-owicze z Gzów, Lipowca Kościelnego, Przewodowa i Sońska.

Kolejny dzień uczestnicy Rajdu rozpoczęli wspólną Mszą Świętą w Rostkowie. Po niej udali się w dalszą drogę przez Wężewo, Gołymin i Strzegocin, by południowej porze dotrzeć na obiad przygotowany w parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku. Po dłuższym odpoczynku jadąc przez Pomiechówek dotarli na nocleg do Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Starym), gdzie także zaraz po przywitaniu udali się do miejscowego kościoła na krótką modlitwę. Następnie wszyscy udali się na plebanię, gdzie czekała przygotowana kolacja przez KSM-owiczów z Glinojecka, Nuny i Sońska. W czasie posiłku młodzież mogła wymienić się doświadczeniami ze swojej służby w KSM w różnych diecezjach. Pielgrzymów odwiedził również burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego pan Jacek Kowalski, który zaproponował jeszcze zwiedzanie Twierdzy Modlin.

6. lipca KSM-owicze po wspólnej Mszy świętej w Modlinie Starym opuścili teren diecezji płockiej, by w sobotę dotrzeć do Łodzi. Tam KSM-owicze spotkali się z grupą uczestników Rajdu jadących z Oświęcimia i na wspólnej Eucharystii modlili się na dzieci nienarodzone.

Za pomoc w zakwaterowaniu i przygotowaniu posiłków dla uczestników Rajdu serdecznie dziękujemy: Proboszczowi Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rostkowie ks. Adamowi Chmielewskiemu, Proboszczowi Parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku ks. Tadeuszowi Pepłońskiemu, Wikariuszowi Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Starym) ks. Marcinowi Niesłuchowskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie oraz Parafianom z Modlina Starego – p. Szymonowi Ciszyńskiemu, p. Ewie Skwarek, a także Ani i Sebastianowi.