Pierwsze spotkanie formacyjne KSM z cyklu STOProcent

W sobotę, 19 października br. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „STOProcent”. Gospodarzem wydarzenia był oddział KSM przy parafii pw. pw. św. Stanisława BM w Mławie.

Uczestnicy spotkania zebrali się na rozpoczynającej dzień wspólnej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Michał Fordubiński, asystent diecezjalny KSM. Podczas kazania ks. Fordubiński mówił do zgromadzonych o miłości: „Jaka jest definicja miłości? Miłość to nie uczucie. Uczucie może towarzyszyć miłości. Gdyby miłość byłą uczuciem to musielibyśmy budować na tym uczuciu całe nasze życie i naszą wiarę.” A w dalszej części homilii podkreślał rolę dbania o drugiego człowieka: „jeśli chcę, żeby człowiek otrzymał jakieś dobro to ja go kocham. Chcę, żeby miał lepiej. On jest ważny, nie ja.”

Po Eucharystii uczestnicy rozpoczęli konferencje i pracę w grupach dotyczącą patriotyzmu oraz tożsamości narodowej. Na zakończenie spotkania młodzi omówili także bieżące sprawy KSM DP.

Na spotkaniu był obecny asystent oddziału KSM w Mławie ks. Mateusz Wilczyński oraz ks. Michał Fordubiński, asystent diecezjalny KSM.
W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób z Mławy, Gruduska, Przewodowa, Sońska, Strzegowa, Płońska oraz Płocka.

Kolejne spotkanie już 9 listopada w Przewodowie.