Rekolekcje adwentowe za nami

Ponad 70 osób wzięło udział w rekolekcjach adwentowych, które odbyły się w dniach 14-16 grudnia br. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Rekolekcje odbyły się w jednym czasie dla dwóch grup wiekowych: młodzieży z gimnazjów, liceów oraz młodzieży studiującej i pracującej.

Rekolekcje Adwentowe pod hasłem: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) poprowadzili: ks. Henryk Lewandowski, pierwszy diecezjalny asystent KSM DP. Natomiast słowo do młodszych KSMowiczów wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, ojciec duchowny w płockim seminarium.

Młodzież rozpoczęła rekolekcje wspólną Mszą Świętą, a tuż po niej rozpoczął się wieczór zapoznawczy. W sobotni poranek młodzi rozpoczęli modlitwą, a następnie uczestniczyli wzięli udział w pierwszych podczas tych rekolekcji konferencjach. „Możemy być wszyscy święci i będziemy, nawet z naszymi wadami” – te słowa wypowiedziane przez ks. Lewandowskiego, pokazały rekolektantom, że nikt nie jest doskonały. W dalszej części konferencji ksiądz rekolekcjonista podkreślił zamiary Pana Boga względem nas: „Bóg mnie miłuje, dlatego ma dla mnie wspaniały plan”. Po konferencjach młodzi spotkali się w grupach, by pracować, nad zadanymi przez księży rekolekcjonistów pytaniami.Wieczorem wszyscy uczestnicy spotkali się na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która stanowi nieodłączny już element każdych rekolekcji. Podczas tego spotkania z żywym Jezusem młodzi skorzystali także z sakramentu pokuty.

W niedzielę rekolektanci uczestniczyli w ostatniej Mszy Świętej oraz konferencji. Po podsumowaniu i wspólnym posiłku młodzież wróciła do domów.

W rekolekcjach wzięła udział młodzież z m.in.: Lipowca Kościelnego, Strzegowa, Płońska, Ciechanowa, Mławy, Sońska, Płocka.

Organizatorem rekolekcji był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.