Sesja Krajowej Rady KSM w Rzeszowie

W dniach 6-8 października 2017 r. w Rzeszowie odbyło się spotkanie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przedstawiciele władz diecezjalnych Stowarzyszenia z całej Polski obradowali na temat najbliższych działań.

W czasie obrad podsumowano inicjatywy KSM, m. in. Rajd dla Życia, Miasteczko Modlitewne i Młodzi dla Środowiska. Omówiono zasady współpracy z Krajowym Biurem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, a także przedstawiono kalendarium na rok 2018.

7. października KSM-owicze włączyli się w akcję Różaniec do Granic poprzez wspólną modlitwę różańcową w rzeszowskiej katedrze. „To nie przypadek, że dziś, gdy Polska jest otoczona z każdej strony modlitwą różańcową, KSM obraduje” – mówił nowy Asystent Generalny KSM ks. kan. dr Andrzej Lubowicki. Krajowa Rada KSM w tym dniu podjęła uchwałę o zawierzeniu Stowarzyszenia opiece Matki Bożej, które to odbędzie się podczas najbliższej Ogólnopolskiej Sesji KSM w Częstochowie.

KSM Diecezji Płockiej reprezentowali: ks. Grzegorz Szlom, Małgorzata Roman, Anna Błazińska, Patrycja Banaś i Sebastian Szymański.