Spotkanie opłatkowe KSM DP

W sobotę, 22 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe KSMowiczów z diecezji płockiej. Gospodarzem spotkania był Oddział KSM przy parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią pod przewodnictwem diecezjalnego Asystenta ks. Michała Fordubińskiego. Podczas kazania ks. Michał mówił: „nie smućcie się, że jest nas mało. Wszystkie ważne historie w dziejach zbawienia dokonywały się tam, gdzie była garstka osób. Zwiastowanie odbyło się w gronie: Maryja i Anioł. Było 12 apostołów, a oni zmienili świat. W dzisiejszym świecie liczy się jakość, a nie ilość.”

W kolejnych słowach Ksiądz Asystent podkreślał jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos Boga poprzez czytanie Pisma Świętego: „młodzież narzeka, że Bóg do nich milczy. Męczy ich powtarzanie słów litanii, koronek i różańca. A Pismo Święte stoi ładnie pomiędzy innymi książkami. Gdzie jest twoje Pismo Święte? Bóg przemawia przez słowo. Czy twoje Pismo Święte jest zniszczone? Brudne od palców? Pozakreślane?”.

Kolejnym elementem spotkania były jasełka w wykonaniu młodzieży i dzieci z parafii w Lipowcu Kościelnym. Następnie uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Po tym uroczystym elemencie młodzież wraz z księżmi zasiedli to wspólnej wieczerzy wigilijnej.W spotkaniu wzięło udział blisko 30 osób z Płońska, Strzegowa, Lipowca Kościelnego, Sońska oraz Płocka. Wśród zgromadzonych znaleźli się także księża: ks. kan. Krzysztof Szwejkowski – proboszcz parafii w Lipowcu Kościelnym, ks. Michał Fordubiński – asystent diecezjalny KSM oraz ks. dr Łukasz Zdunkiewicz – asystent oddziału KSM w Płocku.