Szkolenia liderskie środowiska młodzieży

Szkolenia „LIDER ŚRODOWISKA MŁODZIEŻY” są skierowane do młodych ludzi działających w  KSM, do lokalnych liderów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności.

 

Biorąc pełną odpowiedzialność za Stowarzyszenie KSMowicze pragną wychować następców, aby dzieło, które jest tworzone od kilkudziesięciu lat w Polsce, rozwijało się dalej. Ponadto młodzi chcą tworzyć ogólnopolskie środowisko młodych liderów, a także przestrzeń do spotkania i wymiany doświadczeń z sąsiadującymi diecezjami. Tylko rówieśnicy mogą pociągać innych w swoim Otoczeniu.

Cykl szkolenia to tylko 3 zjazdy weekendowe, szkolenia będą w odstępie 3/4 tyg. Pierwszy termin szkoleń to 8-10 marca 2019 r.

W czasie szkolenia nie zabraknie elementów formacyjnych (adoracja, Eucharystia, sakrament pokuty, wspólna modlitwa itp.)  – tożsamość moja – moja jako KSM-owicza, młodego człowieka, lidera, rówieśnika, ucznia, syna/córki.

A także ciekawe i wymagające konferencję, prace w grupach i warsztaty.
Zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie spotkań:

– TOŻSAMOŚĆ
– KOMUNIKACJA
– PRZEWODZENI I MOTYWOWANIE
– SUPER LIDER
– AUTOPREZENTACJA
– KATOLIK A EKOLOGIA – LAUDATO SI

Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzyma certyfikat, a przede wszystkim zdobędzie konkretne umiejętności.

Szkolenia obejmują region mazowiecki, czyli diecezje: płocką, diecezja warszawsko-praską, diecezja radomską i archidiecezja warszawską.

Z KSM Diecezji Płockiej w szkoleniach weźmie udział 15 osób. Szkolenia będą odbywać się w Płońsku, w budynku (hotelu) MCSiR, a wszystkie Msze itd. w kościele na terenie parafii pw. św. Michała Archanioła.

Szkolenia odbędą się w ramach projektu „Środowisko Młodzieży”. Realizatorem projektu jest Fundacja dla Młodzieży z siedzibą w Warszawie.