Wakacyjne warsztaty w Borku

Młodzież należąca do KSM diecezji płockiej uczestniczyła w obozie formacyjnym – Letniej Akademii prolife, która została zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Zorganizowany wypoczynek i jednocześnie warsztaty dla młodych odbywały się w ośrodku KSM w Broku, to Nadbużański Ośrodek Edukacji i trwały w dniach 25-29 lipca br.

W programie, każdego dnia była Eucharystia. W ramach formacji przed południem odbywały się 2-3 godzinne warsztaty tematyczne, które były prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Poruszane zagadnienia dotyczyły m. in.: aborcji, in vitro, czystości przedmałżeńskiej oraz naturalnych metod planowania rodziny.

Oprócz warsztatów uczestnicy aktywnie spędzali czas w parku linowym; uczestniczyli w spływie kajakowym na trasie Małkinia – Brok. Udali się także do szczególnych miejsc na mapie Mazowsza – Treblinki i Zuzeli, miejsca urodzin kard. Wyszyńskiego.

Udział w wakacyjnym wydarzeniu pozwolił więc uczestnikom pogłębić swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych, spędzić czas z rówieśnikami i poznać historię małych ojczyzn.

Opiekę duchową sprawował Asystent Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej Ks. Michał Fordubiński.