Zakończenie Rajdu dla Życia

W sobotę, 18 sierpnia br. zakończył się 9. Rajd dla Życia. Tegoroczny Rajd odbył się w dniach od 10 do 18 sierpnia i przyjął formę sztafety. Rozpoczął się w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, a  zakończył w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

Członkowie KSMu diecezji drohiczyńskiej wjeżdżając do Rostkowa zakończyli dziewiąty Rajd dla Życia. Na trasie, do sztafety dołączyli także przedstawiciele diecezji płockiej z ks. bp. Piotrem Liberą na czele. Na uczestników Rajdu czekała młodzież z KSM wraz z relikwiami św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny.Po odpoczynku i posiłku uczestnicy Rajdu wzięli udział w konferencji, którą poprowadził ks. Michał Fordubiński. Było to przygotowanie do Mszy Świętej, której przewodniczył bp Piotr Libera. Ekscelencja w homilii wygłoszonej do młodych odniósł się do dzisiejszej Ewangelii, w której  widzimy Jezusa do którego przynoszono dzieci. Niektórzy próbują temu przeszkodzić. Jezus jednak interweniuje i mówi: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Po przytoczeniu tego fragmentu Biskup Płocki kierował wiele pytań do młodych: „Czy zastanawialiście się kiedyś, jak później potoczyły się losy tych dzieci?? Wiemy, co stało się z Jezusem, wiemy co stało się z apostołami, ale co stało się potem z tymi dziećmi z dzisiejszej Ewangelii? Wierzę głęboko, że dorastając, te dzieci wracały do tego spotkania, a moc uzyskanego w tym momencie błogosławieństwa towarzyszyła im przez wszystkie dni i pomagała stawać się dobrymi ludźmi. To spotkanie trwało chwilę, ale zapewne wywarło wpływ na całe ich życie…” 

W kolejnych słowach Ekscelencja podkreślał:W tym miejscu można by zapytać: czy takie wydarzenia, jak Rok Świętego Stanisława Kostki – wydarzenia, które przychodzą i odchodzą, także nie powinny wywierać wpływu na całe nasze postępowanie, wybory, decyzje? Uczestniczymy w nich tylko przez chwilę – czasem trochę dłuższą, czasem krótszą – ale przecież ich moc – a raczej moc Jezusa, który w nich jest obecny i działa, nie przemija! To jest moc, która trwa! Dotykamy tych wydarzeń niczym wędrowiec idący przez pustynię dotyka wody w odnalezionej oazie: ta woda pozwala mu nabrać sił, aby iść dalej! Podobnie powinno być w naszym przypadku: tegoroczne spotkania ze Świętym z Rostkowa powinny dodawać nam sił do naśladowania go w kolejnych latach naszej wędrówki przez życie! Wszelkie wydarzenia duszpasterskie, akcje, inicjatywy, temu właśnie mają służyć: nabrać sił do życia Ewangelią!”
Na zakończenie Biskup przywołał także słowa papieża Franciszka skierowane do młodzieży: Niech św. Stanisław uczy was nie bać się ryzyka i marzeń o prawdziwym szczęściu, którego źródłem jest Jezus Chrystus. Jezus jest Panem ryzyka, jest Panem wychodzenia zawsze ‘poza’”.Po Mszy Świętej młodzież rozpoczęła całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprzedzała konferencja wygłoszona przez ks. Mariusza Marciniaka.
Jutro, 19 sierpnia, młodzież weźmie udział w diecezjalnych obchodach 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej facebookowej stronie: KSM Diecezji Płockiej.