Zakończenie szkoleń „Lider środowiska młodzieży”

Odbyła się ostatnia część szkoleń „Lider środowiska młodzieży”.  Podczas szkoleń młodzi poszerzali swoją wiedzę w zakresie m.in. zarządzania grupą oraz autoprezentacji.

Po raz ostatni w weekend od 17 do 19 maja br. w Sońsku i Gołotczyźnie odbyły się szkolenia „Liderów środowiska młodzieży”. Podczas Mszy Świętej na rozpoczęcie szkoleń pod hasłem „Apostolstwo”, ks. dr kan. Andrzej Lubowicki mówił: może być trudne, żeby iść za głosem Boga. Świat podpowiada zupełnie co innego, życie podpowiada zupełnie coś innego. A Bóg mówi „Ja jestem drogą, prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Boga jak tylko przeze mnie.”” W dalszej części kazania ks. Lubowicki podkreślał, że to od Boga młodzi otrzymują najpotrzebniejsze dary: „Bóg daje ci wszystko co potrzebne. Dopiero gdy okryjesz relacje z Bogiem będziesz w stanie kształtować środowisko”.

W sobotę młodzież uczestniczyła w ostatnich wykładach dotyczących wystąpień publicznych.  Część konferencji stanowiła podsumowanie wszystkich zjazdów.

Ostatni etap szkoleń zakończył się w niedzielę, 19 maja br. W spotkaniach uczestniczyło 13 osób z diecezji płockiej, które na zakończenie szkoleń otrzymały certyfikat.

Szkolenia odbyły się w ramach projektu „Środowisko Młodzieży”. Realizatorem projektu jest Fundacja dla Młodzieży z siedzibą w Warszawie.