Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne KSM

Ponad 100 osób wzięło udział w rekolekcjach wielkopostnych KSM, które odbyły się w dniach 17-19 marca br. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Nauki rekolekcyjne pod hasłem „Pod Twą obronę” głosił Asystent Diecezjalny KSM ks. Grzegorz Szlom.2017_wielkopostne_reko

Rekolekcje rozpoczęliśmy wspólną Drogą Krzyżową, w której towarzyszył nam Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. Ksiądz Biskup mówił do młodych jak ważna w życiu jest nasza więź z Maryją. „Idźcie drogą, którą dał Wam Bóg” – podkreślał i zachęcał, by w kroczeniu tą drogą zwracać się zawsze do Matki Najświętszej.
Ksiądz Grzegorz tłumaczył jak ważna jest nasza więź z Matką Bożą i zachęcał do tego, by zastanowić się jakie miejsce zajmuje Ona w naszym życiu. Rekolekcjonista poddawał także refleksjom pytania kim jesteśmy w Kościele teraz i jakie jest nasze miejsce w nim w przyszłości.
Młodzi podczas rekolekcji uczestniczyli we wspólnych Mszach Świętych, konferencjach i grupkach dzielenia. Był czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i na osobistą modlitwę z Bogiem w czasie całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która to stała się już tradycją we wszystkich KSM-owych rekolekcjach. KSM-owiczów odwiedzili też diakon Grzegorz Makowski i kleryk Mateusz Wilczyński z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
W rekolekcjach uczestniczyła młodzież parafii z: Jeżewa, Lipowca Kościelnego, Płońska, Proboszczewic, Przewodowa, Pułtuska, Słupi, Sońska, Siemiątkowa, Strzegowa, Uniecka i Zielonej Ciechanowskiej. W naszej diecezji gościliśmy także przedstawicieli zaprzyjaźnionego KSM Diecezji Drohiczyńskiej, a także sympatyków z diecezji kieleckiej.
Organizatorem rekolekcji był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.