Zakończyły się Rekolekcje Wakacyjne w Przesiece

W poniedziałek 31. lipca 2017 r. zakończyły się Rekolekcje Wakacyjne KSM Diecezji Płockiej. Tematem Rekolekcji były słowa św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki): By iść i głosić – „zwróćcie się do ognistej gołębicy, do Ducha Świętego…”, a poprowadził je ks. dr Łukasz Zdunkiewicz. Rekolekcje trwały 5 dni, wzięło w nich udział 16 osób. Ich organizatorem był Zarząd Diecezjalny KSM DP.

Pierwszego dnia młodzi uczestniczyli we wspólnej Mszy Świętej we wrocławskim WSD Franciszkanów. Po tym był czas na krótkie zwiedzanie Wrocławia. Wieczorem uczestnicy dotarli do celu – Przesieki, małej miejscowości położonej w samym sercu Karkonoszy.

W kolejnych dniach KSM-owicze mieli okazję doświadczyć górskich wędrówek i kontemplować słowa rekolekcyjnych nauk wśród piękna przyrody. Młodzież dotarła do m. in. Szwedzkich Skał, Zamku Chojnik, Wodospadu Podgórnej czy Cmentarza Więźniów Niemieckiego Obozu.

Każdego dnia młodzi uczestniczyli we wspólnej Mszy Świętej i konferencjach. Brali też udział w grupkach dzielenia i całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która tradycyjnie miała miejsce ostatniej nocy. Podczas rekolekcji każdy uczestnik mógł skorzystać z sakramentu pokuty i rozmowy z Księdzem Rekolekcjonistą.

W czasie nauk rekolekcyjnych KSM-owicze mogli zapoznać się z postacią Małej Arabki i posłuchać o życiu sióstr klauzurowych, uświadamiając sobie przy tym jak ważna jest ciągła modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie. Ks. Łukasz podkreślał jak owocna jest obecność Ducha Świętego i zachęcał do zwracania się do ognistej gołębicy we wszystkich niepowodzeniach. „Gdy macie do podjęcia trudną decyzję, ważną rozmowę do przeprowadzenia – proście Ducha Świętego o pomoc” – mówił ks. Zdunkiewicz.

Uczestnicy rekolekcji chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. „To był wyjątkowy czas, wszystko dzięki szczególnej obecności Ducha Świętego, a także Małej Arabki i Patronki KSM bł. Karoliny Kózkówny. To takie piękne doświadczenie mieć świadomość, że przez cały czas rekolekcji czuwa nad nami bł. Karolina – poprzez białą lilję (jeden z jej symboli) kupioną nieświadomie przez gospodynię ośrodka, w którym mieszkaliśmy. Czy to tylko przypadek? Chwała Panu za ten czas!” – mówi druhna Martyna Kałwa ze strzegowskiego oddziału KSM. Zapraszamy do udziału w kolejnych rekolekcjach wakacyjnych – już za rok!