Zakończyły się rekolekcje wielkopostne młodszych KSM-owiczów

W tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych dla uczniów gimnazjum i liceum wzięło udział 40 osób. Rekolekcje odbyły się w dniach 16 – 18 marca br.
w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Trzydniowe spotkania pod hasłem „Ad maiora natus sum” poprowadził
ks. dr Łukasz Zdunkiewicz – pracownik Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Płockiej.

Jak zwykle, w piątkowy wieczór,  młodzież rozpoczęła swoje trzydniowe rekolekcje od Mszy Świętej, spotkania zapoznawczego oraz projekcji filmu „Tożsamość”. Kolejny dzień rekolektanci spędzili na konferencjach oraz grupach dzielenia, które stanowią bardzo ważny i spajający element, każdych weekendowych spotkań KSM. Podczas kilku konferencji ks. Zdunkiewicz przybliżał młodzieży sylwetkę św. Stanisława Kostki i zachęcał do naśladowania tego Świętego. Młodzi, mogli również w szczegółach poznać obraz Męki Pańskiej, co stanowiło podstawę do zrozumienia sensu śmierci Jezusa. Rekolekcjonista zaproponował również grę wykonaną na wzór popularnych „Milionerów”. Pytania dotyczyły Wielkiego Postu, a KSM-owicze nie zawiedli, odpowiadając poprawie na wszystkie pytania.
Sobotni wieczór, jak zawsze, wypełniły przygotowania do sakramentu pokuty oraz całonocna adoracja, która stanowi nieodłączny element każdych rekolekcji KSM.
W niedzielę rekolektanci wzięli udział w ostatniej konferencji oraz Mszy Świętej, które zamknęły tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

W rekolekcjach wzięła udział młodzież z miejscowości: Lipowiec kościelny, Mława, Płońsk, Radzymin, Rościszewo, Sońsk, Unieck, Zakroczym, Zakrzewo.

Organizatorem rekolekcji był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.