„Żyć dla Boga” – Jubileusz 25-lecia KSM w Przewodowie

W niedzielę, 2 września br. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Rocha w Przewodowie. Członkowie oddziału oraz goście zebrali się na wspólnej Mszy Świętej, by świętować ten srebrny jubileusz.

Młodzież wraz z parafianami uczestniczyli w Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Jana Romanowskiego.  W koncelebrę włączyli się natomiast: ks. proboszcz Roman Mosakowski oraz ks. Mariusz Marciniak, a w konfesjonale posługiwał ks. Michał Fordubiński, asystent diecezjalny KSM.
W homilii skierowanej do zebranych ks. Roman Mosakowski mówił jak ważne jest to, by „nie ograniczać się jedynie do wiary w kościele jako świątyni. Powinniśmy pomagać sobie wzajemnie i w tym właśnie żyć dla Boga.” Proboszcz parafii pw. św. Rocha przytoczył przykład, w którym Świadkowie Jehowy tak kurczowo trzymają się Starego Testamentu, że w momencie, w którym ktoś z ich rodziny potrzebuje pomocy medycznej w postaci transfuzji krwi odmawiają. „Wyobraźmy sobie Boga, który nie ratuje swojego dziecka w chorobie – taki Bóg nie istnieje!”  – mówił ks. Mosakowski. „Potrzebujemy spotkań i wspólnoty, by być razem i się wspierać. Potrzebujemy pomagać sobie i żyć dla Boga, a przez to też dla drugiego człowieka.” – podkreślał asystent KSMu w Przewodowie.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Jan Romanowski,  wieloletni proboszcz parafii pw. św. Rocha, przybliżył parafianom oraz zgromadzonej młodzieży historię KSM w tej parafii oraz podziękował za możliwość uczestniczenia w inicjatywach młodzieży przez wiele lat. Prezes oddziału Piotr Łaszczych podziękował księżom, którzy przez te wszystkie lata towarzyszyli młodzieży, która budowała tę wspólnotę oraz Panu Bogu za to, ze każdego dnia, poprzez KSM przybliża młodych do świętości. Następnie ks. Michał Fordubiński, asystent KSMu diecezji płockiej, życzył zebranej młodzieży, by nadal dzielnie działała na chwałę Pana Boga.
Po błogosławieństwie młodzież wraz z księżmi udała się na poczęstunek. W spotkaniu wzięło się udział ponad 50 osób.