Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet

W sobotę, 9 marca br. w parafii pw. św. Wojciecha w Płocku odbył się 3. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kobiet Diecezji Płockiej. W organizacji oraz przebiegu wydarzenia asystował Oddział KSM przy parafii pw. św. Wojciecha.

Kobiety z różnych części diecezji płockiej przyjechały na spotkanie, by wspólnie uczestniczyć w modlitwie oraz konferencji. Wydarzenie rozpoczęło się nabożeństwem pasyjnym, w trakcie którego uczestniczki adorowały Najświętszy Sakrament.

Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Piotra Libery, młodzież z płockiego KSMu była zaangażowana w liturgię słowa, a następnie  uczestniczyła w procesji z darami.

KSMowicze asystowali zebranym w trakcie agapy.

Gościem spotkania była Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin 3+. W spotkaniu udział wzięło ponad sto kobiet, z Płocka, Pułtuska oraz innych parafii.
Dzień skupienia dla kobiet zorganizował ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet, wicedyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku.

Oddział KSM przy parafii pw. św. Wojciecha w Płocku rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2018 roku. W listopadzie, podczas Jubileuszu 25-lecia KSM Diecezji Płockiej, ogłoszono oficjalne utworzenie Oddziału KSM w Płocku. Obecnie w oddziale znajduje się ponad 10 osób, a asystentem jest ks. dr Łukasz Zdunkiewicz.