Kongres Młodzieży Polonijnej w diecezji płockiej

W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia br. odbędzie się II Kongres Młodzieży Polonijnej. Do Warszawy z kilkudziesięciu krajów przyjadą młodzi Polacy, aby wspólnie rozmawiać o swojej wierze i przywiązaniu do Ojczyzny oraz wymieniać się doświadczeniami życia w różnych stronach świata. Hasłem tegorocznego Kongresu będą słowa „Wiarą powołani”.

Ponad 250 uczestników kongresu będzie mieć możliwość wspólnego zwiedzania Warszawy. Młodzież weźmie też udział w rocznicy Powstania Warszawskiego, a także zobaczy historyczną rekonstrukcję powstańczych walk.

Z racji obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki młodzież polonijna odwiedzi również diecezję płocką. Zapraszamy w dniu 1 sierpnia do Rostkowa i Pułtuska by spotkać się z młodymi z różnych części świata.

Program wydarzenia w diecezji płockiej:

9.30 – przyjazd do Rostkowa
9.45 – przygotowanie do Mszy Świętej
10.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Wiesława Lechowicza
11.00 – występ zespołu „Gloria” z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem
11.30 – wyjazd z Rostkowa
12.30 – przyjazd do Pułtuska, rozpoczęcie „Gry terenowej ze św. Stanisławem Kostką”
14.45 – zakończenie gry terenowej
15.00 – wyjazd z Pułtuska

Na wszystkich gości w Rostkowie będzie czekać rodzina św. Stanisława Kostki (oczywiście ze Stanisławem Kostką na czele), w którą wcielą się KSM-owicze naszej diecezji. W Pułtusku zaś uczestnicy kongresu w grze terenowej będą mieli okazję bliżej poznać historię świętego z Rostkowa jak i przeszłość miasta Pułtusk.

Za organizację wydarzenia w diecezji płockiej jest odpowiedzialne Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej. Współorganizatorami II Kongresu Młodzieży Polonijnej są: Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Komisja KEP ds. Misji, Senat RP, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, Rycerze Kolumba oraz kilka warszawskich parafii, które gościć będą uczestników spotkania.

Więcej informacji pod adresem: www.kongresmp.pl .