Rada Kierownictw KSM w Płońsku

25 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna Rada Kierownictw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej. Gospodarzami spotkania tym razem byli młodzi z Oddziału KSM przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.19400106_854045958078930_540990177428558491_n

Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą o godz. 14.00. Po krótkiej zabawie integracyjnej uczestnicy przeszli do salki parafialnej gdzie wspólnie zastanawiali się nad wcześniej zaplanowanymi zagadnieniami. Zastępca Prezesa Zarządu Diecezjalnego Druh Sebastian Szymański mówił jak ważne jest utożsamianie się ze Stowarzyszeniem. Dłuższą chwilę poświęcił także w temacie programu formacyjnego KSM i kształtowania młodych ludzi. W czasie Rady odbyło się także szkolenie z protokołowania spotkań oddziałów KSM, które poprowadziła Druhna Małgorzata Roman Prezes Zarządu Diecezjalnego. Uczestnicy spotkania brali udział w dyskusjach, burzy mózgów i zajęciach warsztatowych.

Po wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego KSM-owicze wysłuchali konferencji ks. Tadeusza Jabłońskiego, asystenta nowo powstałego Oddziału KSM przy par. pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Nunie. Ks. Tadeusz podkreślał jaki ma być KSM-owicz i przypominał, że zawsze ma odpowiadać za siebie, innych i Stowarzyszenie.

Spotkanie zakończyło się wspólną Mszą Świętą o godz. 18.00 w miejscowym kościele. Na Radzie Kierownictw obecni byli KSM-owicze z Lipowca Kościelnego, Nuny, Płońska, Sońska i Strzegowa.

Serdecznie dziękujemy Gospodarzom Parafii i Oddziałowi KSM przy par. pw. św. Michała Archanioła w Płońsku za gościnność i przygotowanie miejsca spotkania.