Rekolekcje niepełnosprawnych ze św. Stanisławem Kostką

Wspólnota osób chorych i niepełnosprawnych diecezji płockiej po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić na Wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych.
Rekolekcje odbywają się już niedługo, bo w najbliższe wakacje, w dniach 7-15 lipca w Pułtusku.

Wspólnota zachęca  nowych i „starych” wolontariuszy do podjęcia wysiłku opieki nad osobą niepełnosprawną. Jak mówią sami ochotnicy: „jest to czas, w którym możemy poznawać drugiego człowieka, ale także to jedna z niewielu możliwości odkrycia samego siebie – poprzez pomoc innym”.
Zadaniem wolontariusza Wczasorekolekcji  jest opieka nad osobą niepełnosprawną lub chorą przez 9 dni spędzonych we wspólnocie. Uczestnicy spotykają się na Mszach Świętych, wieczorach pogodnych, konferencjach oraz Apelach Jasnogórskich, które stanowią już nieodłączny element każdych rekolekcji, z czego korzysta wielu parafian z Pułtuska.
Te rekolekcje to także wiele czasu wolnego – wypoczynkowego, dzięki któremu wolontariusze i ich podopieczni mają okazję poznać się wzajemnie i wymienić doświadczeniami. Grupa wolontariuszy to w większości osoby młode, dlatego rekolekcje sprzyjają także zawiązywaniu przyjaźni pomiędzy opiekunami oraz chorymi. Wszystkiemu sprzyja klimat Pułtuska, a wspólne noclegi (w domach parafian) scalają wspólnotę, która co roku na te 9 dni staje się jedną wielką rodziną.

Kim właściwie jest ta Wspólnota?

Na ich stronie możemy znaleźć krótką historię: „jesteśmy wspólnotą osób chorych, niepełnosprawnych oraz wolontariuszy. Razem, od 1993 roku tworzymy rozrastającą się z roku na rok rodzinę. Łączy nas przyjaźń, radość, a przede wszystkim wiara w Chrystusa, który wierzymy, że jest obecny w naszym życiu. Szczególnym wydarzeniem dla naszej wspólnoty jest coroczny wyjazd wakacyjny. Pomysłodawcą i inicjatorem jest ksiądz Janusz Zdunkiewicz, obecnie proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki na terenie, której odbywają się nasze rekolekcje. Spotykamy się już od 25 lat, w różnych miejscach naszej diecezji. Przez ostatnie 5 lat gościliśmy w Pułtusku i tak będzie po raz kolejny. Dla nas jest to zawsze czas spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem, czas radości i odpoczynku.”

Co roku wśród wolontariuszy Wczasorekolekcji znajdują się także nasi KSMowicze, dlatego zachęcamy kolejne osoby do wzięcia udziału w tym wyjątkowym czasie.
Wszelkie informacje znajdziecie pod numerem 501 – 268 – 766 (ks. Adam) oraz na FB Wspólnoty.