Rekolekcje wielkopostne KSM za nami

Ponad 30 osób wzięło udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w dniach 2 – 4 marca br. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Rekolekcje pod hasłem „Ad maiora natus sum” poprowadził ks. Michał Fordubiński, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła oraz dekanalny duszpasterz młodzieży dekanatu płońskiego.

Młodzież rozpoczęła rekolekcje wspólną Mszą Świętą, a następnie przyszedł czas na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która stanowi nieodłączny już element każdych rekolekcji. Sobotni poranek rozpoczęła modlitwa, a następnie uczestnicy wzięli udział w, pierwszej na tych rekolekcjach konferencji. „Jeśli kochasz, jesteś w stanie przegrać” – te słowa wypowiedziane przez księdza rekolekcjonistę, pokazały rekolektantom, że miłości musimy uczyć się każdego dnia. Podobnie jest też z modlitwą, która stanowi klucz do miłości, ale to także jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań dla chrześcijanina.

Podczas rekolekcji młodzi uczestniczyli także w grupach dzielenia, w których zmierzyli się z odpowiedziami na pytania: kim jest dla mnie św. Stanisław Kostka oraz czym jest dla mnie modlitwa i jak mogę dążyć do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem. Jak zawsze rekolektanci mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz poświęcić czas na osobistą modlitwę z Bogiem.
W rekolekcjach udział wzięła młodzież klas maturalnych, studiująca, pracująca parafii z: Płońska, Pułtuska, Sońska, Ciechanowa, Lipowca Kościelnego, Strzegowa, Przewodowa.
Organizatorem rekolekcji był Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Płockiej.